Jak to vidí...

Analytička Klímová: Nedostatek Česku nehrozí. Embargo na ruskou ropu ale vyšponuje cenu benzinu a nafty

Jak to vidí...

Analytička Klímová: Nedostatek Česku nehrozí. Embargo na ruskou ropu ale vyšponuje cenu benzinu a nafty
Tankování, pohonné hmoty

Dvojka

Pátého prosince skončí výjimka Evropské unie pro Česko na dovoz ropných produktů s ruským původem a začne na ně platit embargo. Co změna přinese? Jsme na to jako stát připraveni, nebo hrozí, že bude pohonných hmot nedostatek? Analytička Jana Klímová v audiozáznamu ještě vysvětlí, co přinese pro občany rozpočet vlády na příští rok, i to, zda jsme se zbavili závislosti na ruském plynu.
Jana Klímová, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Dobrý den přeje Zita Senková. Naladili jste si pravidelný rozhovor o dění kolem nás. Pozvání přijala Jana Klímová, ekonomická analytička ČRo, autorka podcastu peníze a vliv. Dobrý den.

  • Já moc děkuji za pozvání. Dobrý den. Probereme rozpočet na příští rok, co přinese pro občany? Jak to bude v ČR s ropou na konci výjimky z embarga EU a zda jsme se zbavili závislosti na ruském plynu? Přeji.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají