Jak to bylo doopravdy

Byl Jan Werich zakázaným autorem?

Jak to bylo doopravdy

Byl Jan Werich zakázaným autorem?
Jan Werich (vlevo) a Jiří Voskovec

Plus

Jan Werich a Jiří Voskovec jsou dodnes mimořádně proslulou autorskou uměleckou dvojicí. Kdo by neznal Osvobozené divadlo a jejich další společnou tvorbu? Období socialistického Československa znamenalo pro řadu umělců zákaz tvorby, někteří dokonce skončili ve vězeních. Jiří Voskovec se rozhodl pro emigraci, žil ve Spojených státech amerických. Jan Werich zůstal v Československu.
Ivana Chmel Denčevová

Účinkuje: teatrolog Vladimír Just
Připravila: Ivana Chmel Denčevová
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Režie: Michal Bureš
Premiéra: 29. 1. 2018

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Člověk by měl nebo by nebo těch věcech, který ho s dcerou.

  • Ano prvním případě. Tak toto je třeba mít. Co mě sere jo a co považuji za za nespravedlnost? Já nevím, já bych to nazval například dezinfekce. Já nemůžu pracovat.

  • Je, to jsem se tě chtěl zeptat. Na toto se ty ty přines nesmí, říkají měli Divíšek Lidice studio. A jak vznikla? Je turisti mluví, říkají on prý nesmí do televize, on nesmí v televizi. Je to pravda, že nesmíš nic dělat. A to je tak.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají