Interview Plus

Západ musí dát Rusku jasně najevo možné důsledky použití jaderných zbraní. Ve hře může být potopení Černomořské flotily, míní analytik

Interview Plus

Západ musí dát Rusku jasně najevo možné důsledky použití jaderných zbraní. Ve hře může být potopení Černomořské flotily, míní analytik
letadlova lod

Plus

Rusko ve středu vyhlásilo částečnou mobilizaci, k níž dochází nedlouho poté, co se ruské okupační jednotky musely stáhnout před ukrajinskou ofenzívou v Charkovské oblasti. Podle vojenského analytika Lukáše Dyčky jde o přiznání faktu, že ruská armáda nemá dost mužů: „Z pohledu Ruska je to krok logický a nutný. Ukazuje na to, že invaze nejde podle plánu, což už musí být jasné každému,“ konstatuje.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když ruský prezident Vladimir Putin ve středu ráno v televizním projevu vyhlašoval mobilizaci, opakovaně zdůrazňoval, že bude pouze částečná, přesto vyprovokoval protesty v Moskvě, Petrohradě a dalších velkých ruských městech, při kterých policie ještě téhož dne zadržela stovky lidí. O tom, že by Putin mohl mobilizovat, se spekulovalo několik měsíců. Nakonec se tak stalo nedlouho potom, co se ruské okupační jednotky na severu Ukrajiny museli kvapně stáhnout před rychle postupujícími ukrajinskými obránci. Jak se změní poměr sil, až Rusko pošle do boje svoje záložníky? Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Interview Plus.

  • Naším hostem je vojenský analytik Lukáš Dyčka, který přednáší na estonské boty. Kdy Finsko Lich. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají