Interview Plus

Virus stále jen doháníme. Nikdy nebudeme mít vakcínu, která bude pro aktuální variantu, míní biochemik Trnka

Interview Plus

Virus stále jen doháníme. Nikdy nebudeme mít vakcínu, která bude pro aktuální variantu, míní biochemik Trnka
Biochemik Jan Trnka

Plus

Očkování čtvrtou dávkou začíná už tento týden. V pátek bylo téměř 2 300 potvrzených pozitivních testů. Nakažených je ale pravděpodobně několikanásobně víc. „Počty nakažených jsou mnohem vyšší než ty, které vidíme ve statistikách. Ve Spojených státech třeba odhadují, že ty počty jsou sedmkrát až desetkrát vyšší než detekované případy. Myslím si, že je docela pravděpodobné, že u nás je to podobně, protože spousta lidí s příznaky se vůbec netestuje,“ říká biochemik Jan Trnka.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Není na co čekat. Očkování je nejúčinnější a prověřená zbraň. COVID je zákeřná nemoc, kterou nelze podceňovat, uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09, když zdůvodňoval, proč už tento týden začíná očkování posilovací druhou dávkou.

  • Doporučil zároveň tuto dávku především lidem starším 60 let a rizikovým osobám. Bude takové dobrovolné očkování stačit, nebo bude nutné zavést kvůli koronaviru i další opatření? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají