Interview Plus

Ústavní soud musí odpovídat poptávce společnosti. Minimálním úspěchem by měly být čtyři nové soudkyně, míní Kysela

Interview Plus

Ústavní soud musí odpovídat poptávce společnosti. Minimálním úspěchem by měly být čtyři nové soudkyně, míní Kysela
Jan Kysela

Plus

Pro doplňování členů Ústavního soudu požádal prezident Petr Pavel celkem 23 institucí, které by měly nové soudce nominovat. Návrhy následně posoudí konzultační panel. Cílem je podle ústavního právníka Jana Kysely umožnit maximu reprezentativních institucí hrát v obsazování Ústavního soudu aktivní roli.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Doplňování Ústavního soudu se snad nikdy netěšilo takové pozornosti jako nyní. Prezident Petr Pavel požádal o nominaci 23 institucí. Jejich návrhy má pak posoudit konzultační panel. Pomůže to zajistit ty nejschopnější kandidáty na posty ústavních soudců, nebo se výběr stane matematickou kombinací všech zadaných kritérií? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • A hostem Interview Plus je vedoucí konzultačního panelu a poradce prezidenta, ústavní právník Jan Kysela. Dobrý den. Dobrý den. 23 institucí. Není to zbytečně moc?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají