Interview Plus

Twitter může v Evropě skončit. Dopadne na něj tvrdá regulace dezinformací a nelegálního obsahu, varuje eurokomisařka Jourová

Interview Plus

Twitter může v Evropě skončit. Dopadne na něj tvrdá regulace dezinformací a nelegálního obsahu, varuje eurokomisařka Jourová
Věra Jourová

Plus

Vpád umělé inteligence do našich životů se setkal s příznivým přijetím i odmítavým varováním. Regulaci připravuje i Evropská unie, veškerý obsah vytvořený umělou inteligencí by například měl být jasně označen. „Technologický vývoj je rychlejší než právo, proto se s firmami musíme dohodnout, aby do svého počínání zabudovali bezpečnostní zarážky,“ vysvětluje eurokomisařka Věra Jourová (ANO).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Text nebo obrázek vytvořené umělou inteligencí. Ani největší odborníci v tom často nemají úplně jasno. Někdo nad tím já jsem jiný se obává důsledků. Jedno z možných využití umělé inteligence teď naznačil floridský guvernér Ron DeSantis, který zveřejnil uměle upravené fotografie svého rivala v republikánských primárkách Donalda Trumpa, jak se objímá s epidemiologem. Auto nymfa učím, s nímž ve skutečnosti vedly ostré spory. V tomto případě šlo o zjevnou nadsázku, ale co budeme dělat, až přijdou vážněji míněné pokusy měnit realitu? Dobrý poslech přeje Jan Bumba. Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes místopředsedkyně Evropské komise, komisařka pro hodnoty, spravedlnost a dodržování zásad právního státu Věra Jourová. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Vy jste nedávno měla jednání se zástupci technologických firem. Pak média závěry toho jednání interpretovala tak, že veškerý obsah vytvořený umělou inteligencí by měl být jasně označen. Toto je ten klíčový závěr. Nejen.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají