Interview Plus

Situace na Slovensku se vymyká kontrole a je to čistě vina vládních politiků, soudí šéfredaktor Tabery

Interview Plus

Situace na Slovensku se vymyká kontrole a je to čistě vina vládních politiků, soudí šéfredaktor Tabery
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery

Plus

Slovensko šokoval atentát na premiéra Roberta Fica. Přestože opoziční politici i média útok kategoricky odsuzují, někteří vládní představitelé jim připisují odpovědnost. „Atmosféra je mimořádně vyhrocená. Ministr vnitra říká, že se posílí ochrana politiků, ale i médií, o nichž titíž vládní politici říkají, že za ten pokus o vraždu mohou. Některé redakce už svým kolegům nařídily pracovat z domova,“ uvádí šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Finský premiér Robert Fico má za sebou několikahodinovou operaci v banskobystrické nemocnici. Podle ministra životního prostředí Tomáši Taraby mu během ní lékaři zachránili život. Ministr obrany Robert Kaliňák doplnil, že Ficův stav zůstává vážný. Celé Slovensko je stále v šoku z atentátu, který nemá v historii země obdoby. Přestože opoziční politici stejně jako média útok kategorický odsuzují, někteří vládní představitelé pokračují v ostré rétorice a dokonce viní novináře nebo opozici z toho, co se stalo. Jaký dopad na slovenskou společnost bude pokus o vraždu premiéra mít? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus Jana Bumby.

  • Hostem interview je dnes šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery, který právě nyní je na Slovensku. Dobrý den. Dobrý den. Nejprve k tomu, co se ví o tom, jak na tom premiér Fico je.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají