Interview Plus

S Pavlem začíná nová etapa ve vývoji demokracie. Rok 1989 je definitivně minulostí, míní Přibáň

Interview Plus

S Pavlem začíná nová etapa ve vývoji demokracie. Rok 1989 je definitivně minulostí, míní Přibáň
Právník Jiří Přibáň

Plus

Nově zvolený český prezident Petr Pavel zdůrazňuje potřebu sjednotit společnost a výkon své funkce chce spojit s hodnotami, jako jsou pravda, důstojnost a respekt. „Jsme svědky významné změny, která může posílit ústavní systém. Byly to volby o tom, jestli budeme mít demokracii liberální, nebo populistickou,“ míní právník a sociolog Jiří Přibáň.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nově zvolený český prezident Petr Pavel od okamžiku, kdy bylo jasné, že se stane hlavou státu, mluví o potřebě sjednotit společnost. Zdůrazňuje, že chce výkon své nové funkce spojit s hodnotami, jako jsou pravda, důstojnost a respekt. Zahraniční média vidí v jeho vítězství příslib upevnění spolupráce Česka s demokratickými zeměmi a často také vyslovují názor, že v těchto volbách prohrál populismus. Jak silný vliv ale může Pavlo o vítězství mít na českou politiku a společnost? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je prof. právní filozofie a sociologie na univerzitě ve velšském Cardiffu Jiří Přibáň. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají