Interview Plus

Rusko nemá sílu zaútočit na členskou zemi NATO, může ale provokovat a testovat soudržnost, tvrdí Petráš z Univerzity obrany

Interview Plus

Rusko nemá sílu zaútočit na členskou zemi NATO, může ale provokovat a testovat soudržnost, tvrdí Petráš z Univerzity obrany
Ukrajinský voják nabíjí kulomet na bojové pozici v zákopu

Plus

Spojené státy a Německo po měsících váhání změnily názor a souhlasí s tím, aby Ukrajinci použili jejich zbraně i k útokům na cíle ležící na ruském území. Ukrajina doufá, že jí to pomůže zastavit ruský postup, zejména v okolí Charkova. „To, s čím západní země váhaly, má svůj podtext v politickém rozhodování a pohledu za horizont války, protože Ruská federace bude existovat i nadále a je to partner, se kterým bude potřeba jednat,“ vysvětluje Zdeněk Petráš z Univerzity obrany.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Západní státy už nebudou bránit tomu, aby Ukrajina použila jimi dodané zbraně k útokům na ruském území. Zejména Spojené státy a Německo dlouho váhali. Ke změně postoje je přiměla ruská ofenziva v oblasti u Charkova. Moskva v tom vidí eskalaci konfliktu a slibuje odvetu. Jaké zbraně, kde a s jakým efektem může nyní Ukrajina použít? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je plukovník Zdeněk Petráš z Univerzity obrany v Brně. Dobrý den. Dobrý den. A jak těžké to podle vás bylo rozhodování na straně Spojených států a Německa?

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu