Interview Plus

Radní Hlavenka (Piráti): Naši voliči nešli k volbám, musíme je mobilizovat

Interview Plus

Radní Hlavenka (Piráti): Naši voliči nešli k volbám, musíme je mobilizovat
Jiří Hlavenka (Piráti), investor, politik, podnikatel

Plus

Česká pirátská strana rozebírá důvody svého neúspěchu ve volbách do Evropského parlamentu. Podle člena Pirátů, podnikatele a radního Jihomoravského kraje Jiřího Hlavenky jsou po sobotním zasedání republikového výboru strany k dispozici jen první pohledy a názory na výsledky voleb. Celková a přesnější analýza ještě není hotová, ale už teď je jasné, že zhruba polovina voličů Pirátů jednoduše nešla k volbám. To by mohla být jedna z hlavních příčin neúspěchu strany.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česká pirátská strana se snaží přijít na to, co bylo špatně v kampani před volbami do Evropského parlamentu. Předseda Ivan Bartoš řekl, že je nutné změnit vnitřní fungování a kampaně strany. Zatím se prý ne ozývá volání po změnách ve vedení. Eurovolby skončily pro Piráty obrovským zklamáním. Ze všech kandidátů uspěla jediná Markéta Gregorová. Bude Pirátům stačit, když změní styl kampaní? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus Jana Bumby.

  • A hostem interview je podnikatel, investor a radní Jihomoravského kraje Jiří Hlavenka z české Pirátské strany. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Už jste si nějak ve straně vyjasnili, co bylo příčinou toho posledního volebního neúspěchu? Měli jsme teď v sobotu zasedání republikového výboru i za účasti předsednictva, takže jsme o tom hodně diskutovali. Zatím jsou v podstatě k dispozici takové jakoby první pohledy, které ještě zdaleka nejsou finální, ta analýz. Myslím si, že vlastně nikdo nemá přesně odpovědi na to, jako co se v těch volbách stalo nebo proč se stalo to, co jednoznačně vidíme a myslíme si, že to je nezpochybnitelné, je, že vlastně zhruba polovina těch našich voličů se nikam nepřelila, nešla k nikomu, ale jednoduše zůstala sedět doma. To znamená, my jsme vlastně nedokázali nějak přimět k tomu, aby se zvedli a šli šli to straně Cannes je to jinak. Normálně dávají vlastně standardně, protože mají příznivé přízeň vůči nám. Hodit ten lístek do urny, to vidím teďka akvakultury hlavní hlavní příčinu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu