Interview Plus

Půr: Nejsem objektivní. Snažím se dostat prezidentovu agendu k lidem, kteří by se k ní jinak nedostali

Interview Plus

Půr: Nejsem objektivní. Snažím se dostat prezidentovu agendu k lidem, kteří by se k ní jinak nedostali
Michal Půr

Plus

Podcast prezidenta Petra Pavla s názvem Podhradí měl hned s prvním dílem úspěch u mnoha posluchačů. Zároveň vyvolal silnou kontroverzi a kritiku, hlavně kvůli osobnosti moderátora Michala Půra, který sám sebe označil za hybridního novináře, jenž spojuje marketing a novinařinu. „Mluvím o tom, jaké názory zastávám. Jsem bývalý veřejnoprávní novinář a jedním z důvodů, proč jsem odešel, je, že chci svoje názory říkat,“ uvádí v Interview Plus.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Prezident Petr Pavel a jeho tým slibovali, že změnu na Pražském hradě poznáme i podle odlišného způsobu komunikace. Mluvčí Markéta Řeháková řekla, že nevznikne žádný seznam hradních novinářů, kteří by měli k prezidentovi výhradní přístup, a navíc, že je nutné věnovat se také digitální komunikaci a sociálním sítím. Právě na nich vyvolalo velkou debatu a kontroverzi zveřejnění podcastu podhradí moderovaného Michalem Půrem. Byl to záměr a proč vlastně tento podcast vznikl? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je šéfredaktor serveru info.cz, moderátor podcastu Insider a podhradí mediální osobnost Michal Půr. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají