Interview Plus

Pro Scholze jsou volby katastrofou, stín železné opony dál rozděluje Německo, popisuje novinář

Interview Plus

Pro Scholze jsou volby katastrofou, stín železné opony dál rozděluje Německo, popisuje novinář
Předvolební plakát pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) pro nadcházející volby do Evropského parlamentu v roce 2024 v Berlíně, 10. května 2024

Plus

Strany německé vládní koalice ve volbách do Evropského parlamentu propadly. Sociální demokraté kancléře Olafa Scholze skončili až třetí za Alternativou pro Německo (AfD) a Zelení ztratili skoro 9 procentních bodů. „Jsou zklamaní, ale složitá situace je to i pro sociální demokraty a kancléře, který byl na billboardech a vedl kampaň s tím, že garantuje mír. A pro něj je výsledek skutečně katastrofální,“ soudí Daniel Brössler, parlamentní zpravodaj listu Süddeutsche Zeitung.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Strany německé vládní koalice ve volbách do Evropského parlamentu propadli. Sociální demokraté kancléře Olafa Scholze skončili až třetí za AfD a zelení ztratili skoro devět procentních bodů. Podle vítězné koalice CDU-CSU by vláda měla kvůli tomu požádat parlament o důvěru. Někdo volá dokonce po předčasných volbách. Jak se výsledek eurovoleb nakonec promítne do německé politiky a stala se AfD už definitivně jednou z nejsilnějších stran v Německu? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je parlamentní zpravodaj listu Süddeutsche Zeitung Daniel Preisler. Dobrý den. Dobrý den. Dobrý den. K vypsání předčasných voleb po vzoru Francie vyzval bavorský premiér Markus Söder. Má šanci to prosadit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu