Interview Plus

Přál bych si, aby 100 let bylo jen začátek. K tomu je třeba i standardní financování, říká šéf Rozhlasu a televize Slovenska

Interview Plus

Přál bych si, aby 100 let bylo jen začátek. K tomu je třeba i standardní financování, říká šéf Rozhlasu a televize Slovenska
Generální ředitel Rozhlasu a televize Slovenska Ľuboš Machaj

Plus

Český rozhlas slaví 100 let existence. Po významnou část historie přitom šlo o Československý rozhlas a výročí si připomínají i kolegové na Slovensku. „Jsou to pro mě úžasné vzpomínky. Doufám, že něco jsem dal i jemu, ale rozhlas dal určitě více mně. Můj profesní život je po 45 let spojený s rozhlasem,“ říká generální ředitel Rozhlasu a televize Slovenska Ľuboš Machaj.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo slaví přesně dnes 100 let své existence. Velkou část historie přitom šlo o Československý rozhlas. Jak si výročí připomínají kolegové na Slovensku? Jak se do fungování Slovenského rozhlasu promítlo jeho spojení s televizí? Změní se nějak slovenské veřejnoprávní vysílání, až místo koncesionářských poplatků bude hrazeno přímo ze státního rozpočtu? A jak slovenská veřejnoprávní média odolávají politickým vlivům? Dobrý poslech přeje.

  • Šárka Fenyková, Interview Plus.

  • Pozvání do vysílání dnes přijel generální ředitel Slovenského rozhlasu a televize Luboš Macháček. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají