Interview Plus

Praha mrhá talenty. Brání studovat dětem, které chtějí na určitý typ školy, říká starosta Čižinský

Interview Plus

Praha mrhá talenty. Brání studovat dětem, které chtějí na určitý typ školy, říká starosta Čižinský
Jan Čižinský

Plus

Přestože údaje společnosti CERMAT ukazují, že počet uchazečů o studium v Praze není o mnoho vyšší než kapacita škol, letošní přijímací zkoušky na střední školy provázela velká nervozita z nedostatku míst. Proč se před některými školami stály dlouhé fronty? A jak by se dal problém do budoucna vyřešit?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přijímací řízení na střední školy zejména v Praze a středních Čechách letos provázela velká nervozita. Mnozí rodiče propadali panice, zda se jejich dítě vůbec na nějakou školu dostane. V médiích se objevovaly závěry nekonečných front před školami. Údaje společnosti CERMAT, která zajišťuje jednotné přijímací zkoušky, ale ukazují, že počet uchazečů o studium v Praze není o mnoho vyšší, než je kapacita škol. A také magistrát říká, že míst ve školách je dost. Proč to tedy letos bylo takové drama? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes starosta Prahy sedm, zároveň opoziční zastupitel na Magistrátu hlavního města Prahy Jan Čižinský ze sdružení Praha sobě. Dobrý den. Dobrý den. Pane starosto, kolik se na vás jako na starostu letos obrátilo lidí, kteří nevěděli, kudy, kam a co si počít s přijímačkami na střední školy?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají