Interview Plus

Praha má skvělé plány, které se složitě prosazují. Všichni rozhodují o všem a nikdo o ničem, kritizuje architekt

Interview Plus

Praha má skvělé plány, které se složitě prosazují. Všichni rozhodují o všem a nikdo o ničem, kritizuje architekt
Masarykovo nádraží před rekonstrukcí

Plus

Na obchodním domě Máj v Praze přistáli motýli Davida Černého. A budí emoce. Otevírají ale také diskusi o tom, co všechno si může umělec nebo architekt dovolit u památkově chráněné budovy ve městě, jehož centrum je zapsané na seznamu UNESCO. „Je to velice široký dialog s památkáři a stavebními úřady až po správce sítí. Není to tak, že architekt něco navrhne a prosazuje, ale ten původní návrh se postupně vyvíjí,“ popisuje architekt Jakub Cígler.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na obchodním domě Máj v Praze tento týden přistáli motýli Davida Černého a znovu se rozvířila debata o tom, co je ještě umění a jak s ním pracovat ve veřejném prostoru. Kolik si toho vlastně může dovolit umělec nebo architekt v centru města zapsaném na seznam kulturního dědictví UNESCO. Jsou Češi otevření novým nápadům, nebo je těžké prosadit cokoliv nadčasového? A jakým výzvám čelí současní tvůrci? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes tady v přenosovém voze architekt Jakub Cigler, mimochodem také tedy autor Florentina. Vedle kterého nebo poblíž kterého náš přenosový vůz stojí. Dobrý den. Dobrý den. Má umělecké dílo provokovat?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají