Interview Plus

Potřebujeme politickou a finanční podporu. Válku ale vyhrát dokážeme, věří ukrajinský ministr obrany

Interview Plus

Potřebujeme politickou a finanční podporu. Válku ale vyhrát dokážeme, věří ukrajinský ministr obrany
Rustem Umerov

Plus

Válka na Ukrajině už trvá déle než dva roky a ruským vojákům se v posledních dnech daří postupovat. „Někde musíme získat převahu, nicméně v této chvíli ji nemáme ani ve vzduchu, ani v protivzdušné obraně,“ popisuje ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov v exkuzivním rozhovoru pro Český rozhlas Plus a dodává, že „vše, co přijde včas, je pro nás velmi cenné. Stejně jako každá iniciativa, která nás přivede k cíli.“
Josef Pazderka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak Ukrajinci hodnotí českou muniční iniciativu? Jak chtějí přesvědčit své spoluobčany z Evropy, aby se vrátili zpět a narukovali do armády. Stojí Kyjev o vyslání zahraničních vojáků, jak to navrhuje francouzský prezident Emmanuel Macron? Od mikrofonu zdraví Josef Pazderka.

  • Interview Plus.

  • Mým exkluzivním hostem je ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov, kterého jsem se na úvod zeptal na českou pomoc municí v reakci na nedostatek muničních výrobních kapacit v EU vznikla česká iniciativa na nákup munice pro Ukrajinu ze třetích zemí. Češi podle svých slov našli po světě více než 800000 kusů dostupné munice. Dostali jste už první část této dodávky? Pokud ne, kdy ji očekáváte?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají