Interview Plus

Pavel má jako jeden z mála šanci začít dialog a minimalizovat extremismus, míní politolog

Interview Plus

Pavel má jako jeden z mála šanci začít dialog a minimalizovat extremismus, míní politolog
Demonstrace proti chudobě na Václavském náměstí 11. března

Plus

Demonstrace Česko proti bídě, která skončila pokusem o svržení ukrajinské vlajky z budovy Národního muzea a střetem s policií, se zúčastnil i děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík. On sám aktivní účast popírá a tvrdí, že jen pomáhal muži zraněnému policií. „Není to první událost, ke které se připletl. Byl pravidelným účastníkem dřívějších demonstrací na Václavském náměstí,“ připomíná politolog Aleš Michal.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Demokracie umožňuje lidem vyjádřit svoji nespokojenost veřejným protestem. Taková měla být i demonstrace Česko proti bídě, která skončila pokusem o svržení ukrajinské vlajky z budovy Národního muzea a střetem s policií. Kde je hranice mezi legitimním vyjádřením nesouhlasu a projevy extrémismu. A pomůže to extrémní nálady ve společnosti zmírnit? Změna na Pražském hradě. Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • A hostem Interview Plus je dnes politolog z Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Aleš Michl. Dobrý den.

Více z pořadu