Interview Plus

Paktem s KLDR chtěl Putin rozvířit mezinárodní vody. Vrátí nás to do dob studené války, odhaduje koreanista

Interview Plus

Paktem s KLDR chtěl Putin rozvířit mezinárodní vody. Vrátí nás to do dob studené války, odhaduje koreanista
Vladimir Putin a Kim Čong-un

Plus

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal v Severní Koreji se svým protějškem Kim Čong-unem smlouvu, ve které si Rusko a KLDR slibují vzájemnou pomoc v případě napadení. „Hlavním cílem ale je přidělat další starosti Západu. USA budou muset chtě nechtě reagovat,“ uvažuje koreanista Jaromír Chlada. Je formálně obranný pakt ve skutečnosti hrozbou pro globální rozložení sil? A je reálné, že Kim pošle vojáky na Ukrajinu výměnou za rakety, kterými bude moci zaútočit na Jižní Koreu?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruský prezident Vladimir Putin si minulý týden přijel do Severní Koreje pro podporu, jaké se mu jinde ve světě příliš nedostává. Velkolepé přijetí od Kim Čong-una potvrdilo trend zlepšujících se vztahů mezi Ruskem a KLDR. Vyvrcholením pak byl podpis smlouvy, která stanoví, že oba signatáři si přijdou navzájem na pomoc. Pokud na ně někdo zaútočí. Znamená to, že Moskva a Pchjongjang začínají otevřeně vojensky spolupracovat. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes koreanista Jaromír Chlada. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu