Interview Plus

O evropské volby se zajímají hlavně politici, u Čechů dopadly opět tragicky, uvádí zpravodajka

Interview Plus

O evropské volby se zajímají hlavně politici, u Čechů dopadly opět tragicky, uvádí zpravodajka
Evropský parlament schválil sedmiletý rozpočet EU a fond obnovy

Plus

Evropská unie prochází těžkými zkouškami své soudržnosti, mimo jiné kvůli vnitřním sporům o přístup k migraci nebo ochraně klimatu. To budou nepochybně i témata červnových voleb do Evropského parlamentu, na kandidátkách se už teď objevují i známé osobnosti. „Strany se tentokrát na volby důsledně a s předstihem připravují. Jestli je budou brát vážněji a důsledněji i občané, to se teprve uvidí,“ poznamenává bruselská zpravodajka Českého rozhlasu Zdeňka Trachtová.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • EU prochází těžkými zkouškami své odolnosti a soudržnosti zvnějšku je zde Rusko, které se neustále snaží jednotu unie nahlodávat. Z vnitřku pak třeba spory o přístup k migraci nebo ochraně klimatu. Příští rok v červnu se konají volby do Evropského parlamentu. Už nyní se bojuje o místa na kandidátkách. Testují se témata, která by mohla zabrat v kampani. Jak náročné je sledovat širokou a různorodou unijní agendu? Jak novinář pozná, na co se soustředit? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes zpravodajka ČRo při unijních institucích Zdeňka Trachtová. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají