Interview Plus

Niedermayer: Pro zrušení zákazu spalovacích motorů by v Evropě musela být většina. Nevím, jak to chtějí zařídit

Interview Plus

Niedermayer: Pro zrušení zákazu spalovacích motorů by v Evropě musela být většina. Nevím, jak to chtějí zařídit
Luděk Niedermayer, ekonom a europoslanec

Plus

V jednom ohledu dopadly volby do Evropského parlamentu v Česku tak, jako skoro vždycky – tedy jinak, než napovídaly předvolební průzkumy. „Volby skončily překvapením či určitým otřesem v některých velkých zemích, ale zajímavé je, že složení parlamentu podle politických skupin se mění relativně málo,“ podotýká Luděk Niedermayer (TOP 09), který svůj mandát v Evropském parlamentu letos obhájil už podruhé v řadě.
Petr Dudek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jedné věci volby do Evropského parlamentu v Česku skončily tak jako skoro vždycky. Totiž jinak, než napovídaly předvolební průzkumy. Favorizované strany vládní koalice prodělali a na druhé straně se mohli radovat kandidáti subjektů, které ani nemají své zástupce v PS, je český výsledek srovnatelný s výsledky do Evropského parlamentu jako takového. Od mikrofonu vás tentokrát zdraví Petr Dudek.

  • Interview Plus.

  • Ve studiu ČRo vítám europoslance Luďka Niedermayera z TOP 09. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu