Interview Plus

Nejsme nic exotického. Snažím se vysvětlovat, že židovství je úplně normální, říká česká rabínka

Interview Plus

Nejsme nic exotického. Snažím se vysvětlovat, že židovství je úplně normální, říká česká rabínka
Judaismus

Plus

Obyvatelé Česka přikládají náboženství obecně mnohem menší důležitost než lidé v jiných zemích. Přesto se ve společenských debatách rádi odvoláváme na židovsko-křesťanské kořeny evropské kultury. Co o nich ale vlastně víme a jak atraktivní je pro mladé Evropany judaismus? „Židovství u nás lidi velice zajímá, zároveň toho o něm neví dost a chtěli by se dozvědět víc,“ soudí Kamila Kopřivová, která na sociálních sítích získala popularitu jako Rabínka v zácviku.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Obyvatelé ČR přikládají náboženství obecně mnohem menší důležitost než lidé v jiných zemích. Přesto se ve společenských debatách rádi odvolávají na židovsko-křesťanské kořeny evropské kultury. Kolik toho ale opravdu víme o těchto kořenech, jak atraktivní je pro mladé Evropany judaismus. A pokud v posledním století většinově platilo, že každá další generace byla nábožensky vlažnější než ta předchozí, může se začít tento trend obracet. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je pomocná ramínka ve westminsterské synagoze v Londýně Kamila Kopřivová. Dobrý den.

Více z pořadu