Interview Plus

Nejsem vrchní cenzor. Mým úkolem je snížit procento lidí, kteří věří dezinformacím, říká poradce premiéra Gregor

Interview Plus

Nejsem vrchní cenzor. Mým úkolem je snížit procento lidí, kteří věří dezinformacím, říká poradce premiéra Gregor
Miloš Gregor

Plus

I přes pravidelná varování odborníků před ničivou silou dezinformací mnozí lidé včetně některých politiků pomáhají s jejich šířením – jakýkoli pokus o boj s dezinformacemi se v jejich očích stává cenzurou. „Snažil jsem se politiky, kteří mě nazývali vrchním cenzorem, upozornit, že jako poradce nemohu ani nechci nic cenzurovat. Výsledkem bylo, že si mě na sociálních sítích zablokovali,“ popisuje poradce premiéra pro informační gramotnost a boj s dezinformacemi Miloš Gregor.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tajné služby, bezpečnostní analytici stejně jako univerzitní badatelé nás znovu a znovu varují před ničivou sílu dezinformací. Navzdory tomu mnozí lidé, včetně některých politiků na pomáhají s jejich šířením. Jakýkoli pokus o boji s dezinformacemi se v jejich očích stává cenzurou a snahou vnutit lidem jen schválené a správný názor. I česká vláda se pokusila proti šíření dezinformací zakročit zřízením postu zvláštního zmocněnce, který ale zanikl, aniž po sobě zanechal trvalejší stopu. Vyjít dnes vláda lépe? Jak postupovat? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je politolog a poradce premiéra pro informační gramotnost a boj s dezinformacemi Miloš Gregor. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají