Interview Plus

Ministr školství Bek: Vláda se k výdajům zavázala. U obrany se také nikdo neptal, kde na to vzít

Interview Plus

Ministr školství Bek: Vláda se k výdajům zavázala. U obrany se také nikdo neptal, kde na to vzít
Mikuláš Bek

Plus

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) chce pro svůj resort příští rok desítky miliard korun navíc. Podle médií by mohlo jít až o 40 miliard korun, konkrétní číslo ale ministr hodlá potvrdit až po projednání návrhu vládou. „Vláda by měla směřovat k naplnění svého programového prohlášení, které počítá s tím, že výdaje na školství budou na průměru zemí OECD. To v zájmu rozpočtové stabilizace v tomto roce rozhodně neplatí,“ uvádí.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ministr školství chce pro svůj resort vyjednat v rozpočtu na příští rok desítky miliard korun navíc. Pokud by je vláda měla vzít, kam by měly směřovat a co dalšího plánuje ještě udělat pro české školství do konce volebního období? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus vysílaném z přenosového vozu ze dvora Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy je šéf resortu Mikuláš Bek z hnutí STAN. Dobrý den. Dobrý den. 10 miliard korun bude muset resort dostat tak jako že jsou to peníze vlastně mandatorní výdaje, které určuje už sám zákona, aby učitelé jim zajistil oněch 130 % průměrné mzdy. Vy jste avizoval také, že budete žádat o šest miliard pro vysoké školy a dál. V médiích se spekuluje až o 40 miliardách. Na co by měli jít?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu