Interview Plus

Marvanová: Dopravní podnik nemůže dál rozhodovat o miliardách. Bez kontroly bují korupce

Interview Plus

Marvanová: Dopravní podnik nemůže dál rozhodovat o miliardách. Bez kontroly bují korupce
Hana Marvanová

Plus

Opozice na pražském magistrátě se neúspěšně pokusila odvolat primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) kvůli kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku. „Byl to logický návrh, už několikátý ze strany opozice. Já jsem pro něj nehlasovala, protože by to bylo spíš politické gesto. Blíží se volby a voliči by měli rozhodnout, komu dají důvěru,“ konstatuje pražská radní Hana Kordová Marvanová (Spojené síly pro Prahu).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Od okamžiku, kdy policie provedla zásah v kauze dozimetr, se na mnoha úrovních pátrá po tom, kam mohly sahat kontakty bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka. Z hnutí STAN policie obvinila více než 10 lidí. Z postu ministra školství odchází Petr Gazdík. O funkci starostky Prahy 10 přišla Renata Chmelová. Pražská opozice se včera dokonce pokusila neúspěšně odvolat i primátora Zdeňka Hřiba z Pirátské strany. Kdo všechno by měl nést politickou odpovědnost a jak nastavit pravidla tak, aby nebylo příště možné rozkrádat pražský dopravní podnik. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes pražská radní zvolená za Spojené síly pro Prahu, právnička Hana Kordová Marvanová. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají