Interview Plus

Macron jako lídr selhal. Francouze zajímá vlastní peněženka a migrace, upozorňuje Pavel Fischer

Interview Plus

Macron jako lídr selhal. Francouze zajímá vlastní peněženka a migrace, upozorňuje Pavel Fischer
Francouzský prezident Emmanuel Macron

Plus

Francii čekají za necelý měsíc předčasné parlamentní volby. Prezident Emmanuel Macron je vyhlásil v reakci na prohru své strany ve volbách do Evropského parlamentu, v nichž zvítězilo nacionalistické Národní sdružení spjaté s Marine Le Penovou. „Macron dostal vysvědčení v agendách, které mu jsou blízké. Je to neúspěch, který už je vidět i pouhým okem. Uvědomuje si, že stále ještě může být aktérem, ale musí využít doslova všech svých pravomocí,“ uvádí senátor Pavel Fischer.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Francii čekají předčasné volby. Prezident Macron je vyhlásil v neděli, když koalici vedenou jeho hnutím obnova porazilo ve volbách do Evropského parlamentu nacionalistické Národní sdružení spojené s Marine Le Penovou. Kdo má větší šanci uspět a co všechno prezident riskuje? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je bývalý velvyslanec ve Francii, senátor Pavel Fischer. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu