Interview Plus

Lidé žijící v sociálním vyloučení nemají moc nadějí, že se z něj vlastním snažením dostanou, říká poradkyně

Interview Plus

Lidé žijící v sociálním vyloučení nemají moc nadějí, že se z něj vlastním snažením dostanou, říká poradkyně
Klíčové je podle Rut Veselé intregrovat děti ze znevýhodněného prostředí do standardního vzdělávání. Když se to nepodaří, budou stejně vychovávat i své potomky

Plus

Takzvané vyloučené lokality charakterizuje zvýšená kriminalita, záškoláctví nebo drogy. Děti vyrůstající v těchto místech často kopírují špatné vzory, které vidí kolem sebe. Výsledkem může být i tragédie, třeba kvůli nezvládnuté agresi. Jeden z takových příběhů popisuje díl z podcastové série Ridiny Ahmedové s názvem Odpustit?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Od třetího prosince můžete na serveru iROZHLAS.cz poslouchat sérii podcastů rodiny Ahmedové s názvem odpustit. Kromě jiných příběhů se posluchači dozvědí o nešťastné události, při které přijde o život postarší muž. Při poklidném návratu z restaurace se jeho vnouče, dvacetiletá nebinární osoba jménem Maxin, stane terčem verbálního útoku romského výrostka. Dědeček cítí potřebu vnouče bránit a útočníka zpohlavkuje. Na obranu kamaráda ale přispěchá Adrian. Mladík z vyloučené lokality s kriminální minulostí vrazí do staršího muže tak silně, že dědeček upadne a rozbije si hlavu. Na následky zranění po několika dnech zemřel. V dnešním interview se zaměříme na mladé lidi, kteří dospívají ve vyloučených lokalitách. Co dělá většinová společnost pro to, aby z mladých mužů a žen nevyrůstali problémoví jedinci jako zmíněný Adrian? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je metodička kariérního poradenství Ruth Veselá z organizace Člověk v tísni. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají