Interview Plus

Kundera je ve Francii dodnes čtený a obdivovaný, popisuje bývalý ministr kultury Jack Lang

Interview Plus

Kundera je ve Francii dodnes čtený a obdivovaný, popisuje bývalý ministr kultury Jack Lang
Milan Kundera na fotografii z roku 1979

Plus

Knihovna známého exilového spisovatele českého původu Milana Kundery se stěhuje do Česka. Jak tohoto romanopisce a dramatika vnímají francouzští čtenáři? „Jako významného spisovatele, který symbolizuje svobodu bytí, psaní a myšlení. Je oblíbený, čtený a obdivovaný i přes to, že se drží mimo společenské dění. Jeho jméno a dílo je stále tady,“ říká bývalý francouzský ministr kultury Jack Lang.
Martin Balucha

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Balení, třídění a nakládání. V Paříži se v těchto dnech vše chystá k převozu knihovny spisovatele Milana Kundery do Brna. Koncem týdne zamíří tisícovky knih do nově zbudované knihovny Milana Kundery, která by měla být otevřená koncem roku a v lednu přivítat první hosty. Jak dnes Francouzi vnímají slavného spisovatele? Za jakých okolností dostal francouzské občanství a jaký byl jeho vztah s bývalým francouzským prezidentem Francoisem Mitterrandem? To jsou otázky pro nadcházející minuty. Hostem je bývalý francouzský ministr kultury že Klang. Od mikrofonu vás zdraví Martin Balucha. I.

  • Interview Plus.

  • V těchto dnech se převáží knihovna manželů Kunderových do Česka. Víte, jestli mezi těmito převáženými knihami budou i vaše díla? Například kniha o bývalém prezidentovi Francouzovi Mitterrandově, který se hrál v Kunderově životě.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají