Interview Plus

Je zázrak, že se do Normandie stále vracejí veteráni vylodění. Nejmladším je 98 let, uvádí Stehlík

Interview Plus

Je zázrak, že se do Normandie stále vracejí veteráni vylodění. Nejmladším je 98 let, uvádí Stehlík
Hřbitov Collevile sur Mer je pozoruhodný svou jednoduchostí

Plus

80. výročí vylodění v Normandii se ve Francii bude připomínat bez zástupců Ruska, jak koncem května rozhodl Elysejský palác. „Je to správně. Jestliže je tady země, která už třetí rok vede agresivní válku, tak v okamžiku, kdy si máme připomínat oběti 2. světové války, nevidím důvod, proč na oslavy zvát agresora,“ zdůrazňuje historik Eduard Stehlík.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 80. výročí vylodění v Normandii se bude zítra připomínat za přítomnosti předních státníků, včetně britského krále Karla třetího, ale bez zástupců Ruska. Francouzský prezident Emmanuel Macron se tak rozhodlo kvůli bojům na Ukrajině. 70. výročí dne d si přitom Vladimir Putin připomínal společně s ostatními světovými politiky, i když krátce předtím ruská vojska obsadila Krym. Co se za 10 let změnilo? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes vojenský historik a ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík. Dobrý den. Dobrý den. Ještě v dubnu zástupci Ruska pozvánku měli s výjimkou prezidenta Putina na konci května Elysejský palác ale rozhodnutí změnil. Je to správně?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu