Interview Plus

Izraeli hrozí rozpad vládní koalice, předčasné volby ale vládu neoslabí, říká reportér Jakub Szántó

Interview Plus

Izraeli hrozí rozpad vládní koalice, předčasné volby ale vládu neoslabí, říká reportér Jakub Szántó
„Válka skončí v momentu, kdy se izraelské jednotky stáhnou z Gazy, a zároveň ve chvíli, kdy přestanou dopadat rakety na Izrael, ať už z Gazy, anebo ideálně i z Libanonu," říká novinář a válečný zpravodaj Jakub Szántó

Plus

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu rozpustil válečný kabinet, ze kterého odešel opoziční politik a bývalý náčelník generálního štábu Beny Gantz. Zároveň s tím sílí tlak na předčasné volby v Izraeli, které ale premiér odmítá v době války vyhlásit.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Izraelský premiér Benjamin Netanjahu rozpustil válečný kabinet, ze kterého odešel opoziční politik a bývalý náčelník generálního štábu Beny Ganc. Zároveň s tím sílí tlak na předčasné volby v Izraeli, které ale premiér odmítá vyhlásit v době války. O koho se teď může Netanjahu vlastně opřít a co bude s plánem na příměří, který na konci května představil americký prezident Joe Biden? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes novinář a válečný zpravodaj a bývalý blízkovýchodní zpravodaj ČT.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu