Interview Plus

I na nás jsou politické tlaky, do situace slovenských novinářů se ale vžít nemůžeme, míní Václav Moravec

Interview Plus

I na nás jsou politické tlaky, do situace slovenských novinářů se ale vžít nemůžeme, míní Václav Moravec
Václav Moravec

Plus

Vedení slovenské televize Markíza nechce vyhovět požadavkům svých zaměstnanců, kteří se postavili za moderátora Michala Kovačiče. Ten ve svém pořadu varoval před cenzurou a podřizováním médií politické moci. „Ptal se mě, jak odolat tlakům. A jedna z mých odpovědí byla, ať se nenechá vyprovokovat. Jeho situace ale byla složitější. My se nemůžeme vžít do situace slovenských novinářů,“ upozorňuje moderátor České televize Václav Moravec.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V dopoledním vysílání plusu přidáme ještě dopravu na D1 z Prahy do Brna. Za sjezdem na Jihlavu na km 114 se okolo převráceného nákladního auta stále jezdí odstavným pruhem. Kolona je dlouhá, dá se sjet na Humpolec na 90. km a jet přes Větrný Jeníkov a Jihlavu na Velký Beranov. Tam se na dálnici vrátí. Tak na Pražském okruhu z letiště na D1 od sjezdu na Plzeň čekejte silný provoz tradičně za ořech a v Praze v Bělohorské ulici a váznou příjezdy k vypichuji z obou směrů od Říčan, a taky od Kauflandu dobře dojeďte.

  • Bude polojasno až oblačno, zpočátku místy skoro jasno, k večeru místy přeháňky nebo bouřky. Můžou se vyskytnout přívalové srážky, kroupy a nárazový vítr. Teploty 21 až 25, na jihovýchodě až 27, na horách většinou kolem 18 stupňů. To byly zprávy a začíná Interview Plus.

  • Novináři ze slovenské TV Markíza vyzývají majitelku skupiny PPF Renátu Kellnerovou, aby se zasadila o nezávislost jejich televize a nepodlehla politickým tlakům. Vedení Markízy mezitím oznámilo, že nebude nijak bránit odchodu všem, kdo se nepodřídí jeho představě o lidech z nich směrnicí. K vyhrocení situace došlo poté, co populární moderátor diskusních pořadů Michal Kovačič v živém vysílání varoval před tzv. organizací médií na Slovensku. Management obratem jeho pořady zrušil. Může se něco takového stát jen na Slovensku? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu