Interview Plus

Hokej je pro Čechy náboženstvím. Hrdost vám nechybí, ale je jiná než ta polská, míní spisovatel Szczygieł

Interview Plus

Hokej je pro Čechy náboženstvím. Hrdost vám nechybí, ale je jiná než ta polská, míní spisovatel Szczygieł
Mariusz Szczygiel

Plus

Vítězství české reprezentace na mistrovství světa v hokeji si polský spisovatel Mariusz Szczygieł nechal ujít, přesto je fascinován láskou Čechů k hokeji: „Je to asi jediný okamžik, kdy se Češi a Češky, které v Polsku považujeme za tak mírumilovný národ, co zbožňuje klid, radují, křičí a poskakují. Asi je to vaše náboženství. Člověk musí mít něco, čemu věnuje svoje emoce, víru v sebe, víru, že vyhrajeme,“ glosuje.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Češi jsou mistři světa v ledním hokeji. Kdo chtěl, ten to včera viděl. A těžko by se našel někdo, kdo by tvrdil něco jiného. Jak je co ale s událostmi, které nekončí jasným a jednoznačným skóre nebo s událostmi, do kterých jiní schválně vnášejí dezinformace, jako je například ruská agrese vůči Ukrajině. Jak těžké je pro reportéra pracovat s fakty v takových případech. A chtějí lidé v době TikToku a Instagramu číst dlouhé literární reportáže? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes polský novinář a spisovatel Mariusz Szczygiel. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají