Interview Plus

Hamás si z Palestinců udělal živé štíty. Civilní oběti mu nevadí, vytvářejí tlak na svět, popisuje bývalý velvyslanec

Interview Plus

Hamás si z Palestinců udělal živé štíty. Civilní oběti mu nevadí, vytvářejí tlak na svět, popisuje bývalý velvyslanec
Jiří Schneider, bývalý velvyslanec v Izraeli, bezpečnostní expert

Plus

Izrael s nezmenšeným úsilím pronásleduje hnutí Hamás v pásmu Gazy. A zatímco obě strany zvažují, jak se postavit k americkému návrhu na příměří, začalo sever Izraele ostřelovat šíitské hnutí Hizballách. „Napětí by se tam teď dalo krájet. Byly to desítky střel namířené na vojenské cíle. Něco podobného udělal Hizballáh po 7. říjnu, aby ukázal, že i tam existuje hrozba,“ uvádí bezpečnostní expert Jiří Schneider a připouští, že situace na severu může dále eskalovat.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Izrael s nezmenšeným úsilím pronásleduje hnutí Hamas v pásmu Gazy. Dá se přitom vážně uvažovat o příměří? A kolik změn ještě budou chtít prosadit obě strany konfliktu do plánu, který přednesl americký prezident Joe Biden. A od mikrofonu zdraví Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je bývalý velvyslanec v Izraeli, bývalý ministr, náměstek ministra zahraničí a také bezpečnostní expert Jiří Šnajdr. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu