Interview Plus

Francie nezvládá migraci. Mladí se mstí na všem, co souvisí se státem, tvrdí senátor Fischer

Interview Plus

Francie nezvládá migraci. Mladí se mstí na všem, co souvisí se státem, tvrdí senátor Fischer
Pavel Fischer

Plus

Francií dál otřásají výtržnosti a rabování. Nepokoje se rozhořely poté, co minulý týden policista při dopravní kontrole zastřelil sedmnáctiletého mladíka. „Jeho smrt byla rozbuškou, ale už se k ní málokdo vrací. Spíš jako bychom viděli snahu pomstít se policistům, zabít je, pomstít se starostům,“ popisuje senátor Pavel Fischer.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 1000 zapálených automobilů, stovky vyrabovaných obchodů, hořící budovy. Výtržnosti ve Francii neberou konce, byť poslední noc byla o trochu klidnější než ty předešlé. Rozbuškou k nim se stal incident, při kterém policista při dopravní kontrole zastřelil sedmnáctiletého mladíka alžírského původu. Násilí provázející protesty odsoudila i babička zastřeleného mladíka. Výzvy ke klidu ale zatím zabírají jen v omezené míře. O co jde lidem, kteří útočí na policisty a co vše bude potřeba k nastolení pořádku? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes předseda zahraničního výboru Senátu, bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer. Dobrý den. Dobrý den. Pane senátore, vy teď shodou okolností pobýváte ve Francii. Řekl byste, že ty současné protesty jsou stále ještě reakcí na onen tragický incident, anebo už jde o něco jiného?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají