Interview Plus

Evropská unie je jedno z mála témat, na které Češi nejsou experty, glosuje sociolog Buchtík

Interview Plus

Evropská unie je jedno z mála témat, na které Češi nejsou experty, glosuje sociolog Buchtík
Martin Buchtík

Plus

Češi se cítí být Evropany, ale s podporou Evropské unie už je to slabší, s členstvím je spokojena méně než polovina lidí. „Česká společnost není rozdělena mezi A a B, je mnohem barvitější. Nejsou to dvě barikády, kdy buď Unii milujete, nebo nenávidíte,“ rozebírá sociolog Martin Buchtík, ředitel Ústavu empirických výzkumů STEM, který pro Český rozhlas provedl výzkum Rozděleni Evropou.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Češi se cítí být Evropany. S podporou členství ČR v EU je to ale vlažnější. Spokojeno je s ním asi jen 45 % lidí. Na druhou stranu nepatříme k těm, kteří by volali po referendu a vystupování ze společenství. V čem se dvacítku vnímáme jako potřebnou a co nám na ní naopak vadí? Co o fungování evropských institucí vlastně víme a jak moc Čechy a Češky názory na EU vlastně dělí? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes sociolog a ředitel ústavu empirických výzkumů STEM.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají