Interview Plus

To, co se nyní děje v Gaze, je nutné. Ze strany Izraele jde o sebeobranu, říká izraelská spisovatelka

Interview Plus

To, co se nyní děje v Gaze, je nutné. Ze strany Izraele jde o sebeobranu, říká izraelská spisovatelka
Domy zničené izraelskými údery ve městě Gaza (foto z 10. 10. 2023)

Plus

Mnozí rodiče a prarodiče dnešních Izraelců zažili peklo druhé světové války a hrůzy vyhlazovacích táborů. Na základě jejich vzpomínek dodnes vznikají knihy, třeba Chlapec z bloku 66 od spisovatelky Limor Regevové, která v románu připomíná příběh českého politického vězně Antonína Kaliny, který v koncentračním táboře Buchenwald zachránil tisícovku židovských dětí.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Mnozí rodiče a prarodiče dnešních Izraelců zažili peklo druhé světové války a hrůzy vyhlazovacích táborů. Na základě jejích vzpomínek dodnes vznikají knihy. Jednou z nich je chlapec z boku 66. Nedávno byl Izrael vystaven krutému násilí bojovníků hnutí Hamas. Jak se Židé 78 let po válce vyrovnávají s podobnými útoky proti svému národu? A lze se s tím vůbec někdy vyrovnat? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je spisovatelka a politoložka, která působí na katedře mezinárodních vztahů hebrejské univerzity v Jeruzalémě. Libor reggae. V dobrý den. Leo, Haiti, vy jste autorkou knihy chlapec z bloku 66. Je to příběh třináctiletého muž jeho Kesslera, který jí přežil vyhlazovací tábor Osvětim i pochod smrti a ocitá se v koncentračním táboře Buchenwald. Liší se ten příběh v něčem od mnoha jiných, které zachycují hrůzy a utrpení druhé světové války?

Více z pořadu