Interview Plus

Chatbot neví, co mluví. Není to umělá inteligence, jen generuje naučené texty, vysvětluje expert

Interview Plus

Chatbot neví, co mluví. Není to umělá inteligence, jen generuje naučené texty, vysvětluje expert
Aplikace ChatGPT společnosti OpenAI

Plus

Ve světě digitálních technologií dochází podle mnoha expertů k zásadní změně. Microsoft a Google oznámili, že zapojí umělou inteligenci do vyhledávání informací na svých platformách. „Rozšířili vyhledávací políčko, můžete tam psát víc textů. Už to nejsou jen klíčová slova, jak jsme zvyklí, můžete popsat problém, zeptat se, kam na dovolenou nebo jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy aut,“ popisuje odborník na informační technologie Josef Holý.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • O umělé inteligenci slyšíme v souvislosti s rozvojem digitálních technologií poměrně často a poměrně dlouho. V posledních týdnech ale zřejmě překonal její rozvoj významný milník, když dva technologičtí giganti Microsoft a Google oznámili, že zapojí umělou inteligenci do vyhledávání informací na svých platformách. Navíc široká i odborná veřejnost hledí s překvapením na to, jak dobře už dokáže umělá inteligence dopsat rozepsaný text nebo třeba namalovat obraz.

  • Co dalšího už dokáže? A máme tomu aplaudovat, nebo se toho máme bát? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají