Interview Plus

Britové považují brexit za selhání, návrat do Evropské unie ale není téma, popisuje novinářka

Interview Plus

Britové považují brexit za selhání, návrat do Evropské unie ale není téma, popisuje novinářka
Brexit

Plus

Voliči v zemích sedmadvacítky vybírají své zástupce do Evropského parlamentu. Letos v nich už nehlasují občané Spojeného království, které za necelý měsíc čekají parlamentní volby. Průzkumy předpovídají drtivou porážku vládních konerzvativců. Je to i kvůli brexitu? „Britská veřejnost podle průzkumů považuje brexit za selhání. Nicméně tohle téma není prakticky vůbec zmiňováno, byť má a bude mít široké a často velmi negativní dopady,“ popisuje novinářka Olga Krupauerová.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Voliči v zemích sedmadvacítky vybírají své zástupce do Evropského parlamentu. Letos už v nich nehlasují občané Spojeného království. Británii však čekají parlamentní volby, a to už za necelý měsíc. Průzkumy předpovídají drtivou porážkou vládnoucích konzervativců. Je to mimo jiné výsledek britského vystoupení z EU. Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • A já na dálku do Dorsetu zdravím bývalou redaktorku ČRo Olgu Krupauerovou. Dobrý den. Ano. Dobrý den. Z jižní Anglie čeká britskou konzervativní stranu zúčtování za odchod z EU a jeho důsledky?

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu