Interview Plus

9 z 10 Čechů přiznává, že má o Zelené dohodě málo informací. Proto jsou manipulovatelní, míní psycholog

Interview Plus

9 z 10 Čechů přiznává, že má o Zelené dohodě málo informací. Proto jsou manipulovatelní, míní psycholog
Jan Krajhanzl

Plus

Zelená dohoda pro Evropu se v očích mnoha lidí stala synonymem fanatismu, který zdražuje ceny a ohrožuje průmysl. Podle průzkumů ale jen malé procento lidí ví, co Green Deal skutečně je. „Devět z deseti Čechů přiznává, že má jen velmi málo informací nebo vůbec žádné. Neznají ani základní cíle,“ konstatuje sociální a environmentální psycholog Jan Krajhanzl.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pokud je vaším cílem vyvolat živou diskusi, ji, stačí říct dvě slova Green Deal. Mezi nejhorlivější kritiky Zelené dohody pro Evropu patří prezident Miloš Zeman, který je považuje za klíčový faktor zdražování energií a před časem navrhoval, ať se z ní ČR vyvážet. O Green Deal se ale debatuje i na jiných úrovních, včetně hospodských stolů. Průzkumy nicméně naznačují, že znalost toho, co vlastně Green Deal obsahuje, je velmi nízká. Proč se lidé tolik bojí něčeho, co vlastně ani neznají? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes sociální a environmentální psycholog a zakladatel institutu 2050 Jan Krajhanzl. Dobrý den.

Více z pořadu