Hra pro pamětníky

John Millington Synge: Hrdina zapadákova. Divoká irská komedie o outsiderovi, kterého houpačka osudu vynese k jeho pěti minutám slávy

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Hra pro pamětníky

John Millington Synge: Hrdina zapadákova. Divoká irská komedie o outsiderovi, kterého houpačka osudu vynese k jeho pěti minutám slávy
Gary Raymond jako Christy Mahon na snímku z filmu The Playboy of the Western World podle předlohy Johna Millingtona Synge (1962, režie Brian Desmond Hurst)

Vltava

Před 150 lety, 16. dubna 1871, se narodil irský dramatik, básník a spisovatel John Millington Synge. Toto výročí na Vltavě připomínáme archivním zpracováním jeho nejznámější komedie Hrdina zapadákova (později častěji uváděné jako Hrdina západu). Příběh outsidera Christyho Mahona, který prchá před zákonem, přesto se ale proti své vůli stane hrdinou a miláčkem žen, poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.
Vladislav Čejchan

Překlad a rozhlasová úprava: Vladislav Čejchan
Osoby a obsazení:  Christy Mahon (Vladimír Hrubý), Starý Mahon, jeho otec, starousedlík (Josef Beyvl), M. J. Flaherty, zvaný Michael James, hostinský (Josef Hlinomaz), Margaret, jeho dcera, zvaná Pegeen Mike (Věra Kubánková), Shawn Keogh, její bratranec (Jiří Pick), Vdova Quinová (Libuše Havelková), Philly Cullen, drobný farmář (Josef Vladimír Švec), Jimmy Farrel, drobný farmář (František Hanus), Sára Tenseyová (Luba Skořepová), Zuzana Brandyová (Anuše Pejskarová), Honorie Blakeová (Marta Kučírková) a Veřejný vyvolávač (Jiří Kadlec)
Hudbu složil: Marek Kopelent. Orchestr řídí: Miloš Zelenka
Dramaturgie: Vladimír Horáček
Režie: Josef Henke
Natočeno: v roce 1961