Hovory

Znovuzavedení hranic kvůli migrantům? Není to téma ani pro Němce, tvrdí novinář Neumann

Hovory

Znovuzavedení hranic kvůli migrantům? Není to téma ani pro Němce, tvrdí novinář Neumann
Steffen Neumann je novinář, donedávna šéfredaktor časopisu německé menšiny LandesEcho

Plus

Předseda vlády německé spolkové země Hesensko požaduje znovuzavedení kontrol na hranicích – kvůli nelegálním migrantům. Steffen Neumann je novinář a donedávna šéfredaktor časopisu německé menšiny v Česku LandesEcho. O problému psal s tím, proč do toho Hesensko vůbec mluví, když s námi nemá hranice. „Já se za Česko stavím poměrně často, protože o Češích stále víme málo. Ale znovuzavedení hranic je podle mě špatně, musejí zůstat otevřené, a ani to není v Německu nějaké téma.“
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Fascinuje ho česko-německé pohraničí. Pravidelně přináší informace o tom, co se blízko hranice s bývalým východním Německem děje. Jako pendler a novinář popisuje život v místech, odkud je z Prahy nebo Berlína daleko. Třeba to, že z české strany rodiny běžně vozí děti do školek v Německu a do práce se jezdí oběma směry. Co dalšího nám při pohledu z centra unikát? Hostem hovoru je novinář Stefan Neumann. Dobrý poslech přeje Petr Vizina.

  • Dobrý den a vítejte.

  • Dobrý den, říkal jsem si.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají