Hovory

Ženy nejsou horší řidičky. Dodáváme jim potřebnou kuráž, říká Jenka Šubířová z iniciativy Ženy auta půjčují

Hovory

Ženy nejsou horší řidičky. Dodáváme jim potřebnou kuráž, říká Jenka Šubířová z iniciativy Ženy auta půjčují
Žena za volantem (ilustrační snímek)

Plus

Ženy auta půjčují je iniciativa, která narušuje mýty o ženách a automobilitě, zprostředkovává bezplatné sdílení vozů s cílem pomoci samoživitelkám a samoživitelům. Radka Jenka Šubířová, šéfka marketingu ve společnosti Hoppy Go, stála u vzniku projektu: „Snažíme se ženám dodávat kuráž a poukazovat na to, že nejsou horšími řidičkami. To dokládají data, která jsou k dispozici nejen na českém trhu,“ říká.
Markéta Vozková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ženy auta půjčují. Dnes budeme v hovorech mluvit o tom, že bezplatné sdílení automobilu je cestou, jak pomáhat samoživitelkám a pečujícím osobám. Do studia ČRo Plus přišla Radka Jenka Šubířov a odbornice na strategickou komunikaci, současnosti šéfka marketingu ve společnosti hop i gól, která provozuje službu sdílení automobilů mezi lidmi. Co se vám vybaví, když řeknu žena za volantem? Přetrvávají v naší společnosti stereotypy a genderismu kolem témat spojených s řidičkami? A kolikrát týdně si člověk má jít zaběhat, aby zvládl péči o malé dítě a práci na plný úvazek. Inspirativní poslech vám přeje Markéta Vochosková.

  • Ve studiu je Radka Jelínka Šubířov a šéfka marketingu ve společnosti ho pijí. Dobrý den. Dobrý den.

  • Děkuji za pozvání. Jak vznikla iniciativa ženy auta půjčují? Jak vás napadlo zpřístupňovat mobilitu ženám?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají