Hovory

Zdrcadláže sice dělám 30 let, typičtější je pro mě ale minimalistická analogová černobílá fotka, připomíná fotograf Macht

Hovory

Zdrcadláže sice dělám 30 let, typičtější je pro mě ale minimalistická analogová černobílá fotka, připomíná fotograf Macht
Jiří Macht, fotograf

Plus

Fotograf Jiří Macht tvoří obrazové básně, tzv. zrcadláže, ale i ilustrace k básním Jiřího Žáčka, naposledy pro knihu Převtělování. „Křest knihy bude zvláštní tím, že budu mít vystavené fotografické ilustrace z knihy na zlatém plátně. Takže nepůjde o černobílé fotky, ale zlatočerné,“ říká v pořadu Hovory.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Strašně moc lidí píše básničky, říká Jiří Žáček, jehož je knižní výbor z básnických překladů převtělování opatřil náš dnešní host, fotograf Jiří Macht originálními kolážemi. Dobrý den. Dobrý den. Čím je pro vás poezie?

  • Tak to je velice těžká otázka. Samozřejmě jsme se o poezii sám kolikrát snažil tak, že píšete básně? No, snažil jsem se je psát, ale potom mi přítelkyně řekla, že to není zas tak moc dobrý, tak jsem na chvilku přestala tomu vrátit. Takže vaše politika se odráží spíš ve fotografii.

  • No tak tam se snažím dělat takový odrazový vás nějak. To je pravda, takový příběhy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají