Hovory

Žbirková: Meky mě vždycky dokázal rozesmát. To stálo za tím, že jsme spolu vydrželi tak dlouho

Hovory

Žbirková: Meky mě vždycky dokázal rozesmát. To stálo za tím, že jsme spolu vydrželi tak dlouho
Kateřina Žbirková

Plus

Vdova po zpěváku Miro Žbirkovi Kateřina Žbirková uspořádala k jeho nedožitým 70. narozeninám několik vzpomínkových koncertů a připravila velkou retrospektivní výstavu o jeho tvorbě a životě v Národním muzeu v Praze. Nazvala ji „Roky a dny“. Spolupodílel se na ní i jejich syn David, který připravil o hudební produkci svého otce dokumentární film. Jak se žilo Kateřině se slavným zpěvákem?
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Svým hostem v hovorech jedni z Kateřina Žbirková za slavným zpěvákem a skladatelem Meky Žbirka. Tombola 38 rukou. Zamiloval se do něj. Kit za ním přišla jako 18. ročník gymnazistka. Rozhovor do školského časopisu. Kateřina byla první posluchačkou jeho písní a teď i dva děti dospěly. Stala se jeho manažerkou k nedožitým 70. narozeninám svého manžela, které by oslavil 20. prvého. Ok to obraz připravila v staré budově Národního muzea v Praze velkou retrospektivní výstavu o jeho životě a tvorbě. Připojovaných Hovorou vás vítá Tatiana Čabáková.

  • Katko, vy teď je v hovoru. Dobrý den. Vy jste byli první posluchačkou hudebních nápadů váš ho muž a byli i písně, kterým 100 Mali kritické výhrady.

  • Byla jsem posluchačkou i tzv. demoverzí těch skladeb a samozřejmě některý jsem řekla svůj názor tak, jak jsem si myslela a upřímně v podstatě. A proto je to se mnou Mekky konzultovat, že věděl, že mu řeknu vždycky pravdu, takže určí nějaký kritický. Výhrady byly. Nepamatuji si žádný konkrétní skladby, ale když jsem měla pocit, že ta skladba z nějakého důvodu nesedí, tak jsem to řekla. Někdy to Mekky brát na zřetel a někdy si to udělá po svým a absolutně můj názor nebral na vědomí. Ale to zase byla jeho právo autora a muzikanta. Já jsem na to koukala z hlediska obyčejného posluchače a vy máte dva děti Lindu a Davida. David se vydal stopách svého otce. Můžeme to tak povede, ať je hudebník a filmař. Byl váš manžel rád, když viděl, že David inklinuje k hudbě a nelze? To bude jeho parketa.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají