Hovory

Žádný anděl nám neřekl, že se to stane, popisuje básník Doležal a vítěz Knihy roku smrt své ženy

Hovory

Žádný anděl nám neřekl, že se to stane, popisuje básník Doležal a vítěz Knihy roku smrt své ženy
Miloš Doležal

Plus

„Žádný anděl nám třeba v noci nesdělil, že se to druhý den stane. Bral jsem to od Boha jako vzpouru, dýku do zad, ránu palicí do hlavy a nechápal jsem, jak je to možné,“ popisuje básník, spisovatel, dokumentarista a bývalý rozhlasák Miloš Doležal den, kdy mu zemřela žena. Jeho sbírka Jana bude brzy sbírat lipový květ získala v soutěži Magnesia Litera Knihu roku 2023.
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Dobrý večer. Můj dnešní host se proslavil hlavně literárním zpracováním umučení čihošťského faráře Josefa Toufara. S obdobným, možná až buldočím zájmem však mapuje i příběhy dalších známých i méně známých osobností spjatých s tragickými období našich dějin. A do toho stále píše básně. Poslední sbírka vynesla cenu Magnesia Litera. Básník, spisovatel, dokumentarista a také náš bývalý rozhlasový kolega Miloš Doležal je hostem dnešních hovorů. Miloši, vítej.

  • Ahoj. Dobrý večer. A od mikrofonu zdraví Lucie Vopálenská.

  • Hovoří.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají