Hovory

Vzbuzujete u někoho strach? Měli byste se léčit, nabádá Petr z Ligy otevřených mužů

Hovory

Vzbuzujete u někoho strach? Měli byste se léčit, nabádá Petr z Ligy otevřených mužů
Josef Petr

Plus

Násilí má různé podoby. „Už jen pojmenovat, co to to násilí je, je složité. Mám na to pomůcku, a to je to zeptat se sám sebe, jestli ze mne druhý člověk cítí strach. Protože ve chvíli, kdy ano – a i kdyby šlo jen o v uvozovkách obyčejné řvaní –, tak je to potřeba řešit,“ říká donedávna ředitel dnes garant kampaně Zastav násilí v organizaci Liga otevřených mužů Josef Petr.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Laskavě se uklidni, já ti jednu fláknu dneska nikam nepůjdeš. Co jste řekla? Vždyť to byla jenom facka. A další hlášky z podobného ranku se mnohým zdají být ne sice dvakrát příjemné, ale tak nějak skoro běžné. Jak se říká ze života. Jde o to, že podobné výrazy bývají často předehru k aktu, který je už explicitně násilný. A co pak s takovým životem smutným, bezvýchodným, plným strachu a Dan, které věru nepadají vedle násilí, má v hledáčku už dlouho Liga otevřených mužů a snaží se jít cestou, která opravdu není snadná a pohodlná totiž věnuje se násilníkům a nabízí terapie. A také lidem, kteří ještě na nikoho nezvedli hlas ani ruku, ale cítí, jak to v nich bublá a že vlastně se vztekem neumějí pracovat. Řekneme si více v dnešních hovory. Naším hostem je Josef Petrů, emeritní ředitel Ligy otevřených mužů. Od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Hovoří.

  • Tak tedy ve studiu vítám Josefa Petra, jak jsem řekl, a emeritního ředitele Ligy otevřených mužů, sociologa. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. A rovnou druhým dechem musím konstatovat, že nyní máte ředitelku vy Liga otevřených mužů. No, není to skvělé.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají