Hovory

Vyrábíme množství věcí a myslíme si, že jsme šťastní. Zůstane po nás ale jen hora odpadů, varuje vizionářka Klepek Jonášová

Hovory

Vyrábíme množství věcí a myslíme si, že jsme šťastní. Zůstane po nás ale jen hora odpadů, varuje vizionářka Klepek Jonášová
Soňa Klepek Jonášová

Plus

„Cirkulární ekonomika je systém, který reaguje na svět kolem nás, který je už z pohledu zdrojů dost vyčerpaný, z pohledu spotřeby na hraně. Vyrábíme a spotřebováváme neuvěřitelné množství věcí a produktů a máme pocit, že nás to dělá šťastnějšími, ale na konci životního cyklu je ohromné množství odpadů,“ říká vizionářka, inovátorka a zakladatelka Institutu Cirkulární Ekonomiky Soňa Klepek Jonášová.
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jen transformaci systému Zlína Černého na cirkulární způsob hospodaření a za zdroj. My věříme, že se nám podaří nájezd. Synergie mezi byznysem, přírodou a na soudu jsou tak, aby nám společné tvoření je dávalo skutečný a kdo ho doby zmizel, píše o sebe. Co nějak lepek Jonášová, která v roku 2015 založila institut cirkulární ekonomiky a v roku 2022 rozběhla přezky cirkulární hotspot. Jako tyto instituce pracuji. A co podnikají u svých klientů? Tom i o tom hovorech. Od mikrofonu vás zdraví Tatiana Čabáková.

  • Hovory s inovátory.

  • Soňa, vítejte v hovorech. Já si velmi vážím pozvání. Děkujeme. Soňa já jsem si rozbil a před naším rozhovorem malou anketu s lidmi o svoji okolí či vyvedený vysvětlit pojem cirkulární ekonomika nějaké Částkové? Odpověděl jsem dostala, ale vlastně nějak detailně to nevěděl vůbec nikdo. Tak pojďme, to je Miss obrat od začátku. Co je to vlastně cirkulární ekonomika? Dá se to nějak stručně povede?

Více z pořadu