Hovory

Všechny moje knihy vznikly v hospodě. Nejdřív o nich musím snít, říká spisovatel Michal Šanda

Hovory

Všechny moje knihy vznikly v hospodě. Nejdřív o nich musím snít, říká spisovatel Michal Šanda
Michal Šanda

Plus

Od roku 1994 napsal přes 30 knih, tvoří pro děti i dospělé. Michal Šanda je český prozaik, básník, dramatik a někdo, kdo o knihách rád sní. Jak vypadaly jeho literární začátky? Co všechno si musel nastudovat? A proč píše rád právě v hospodách?
Ondřej Konrád

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte hovory? Pořad ČRo Plus. Od mikrofonu zdraví Ondřej Konrád. A mým dnešním hostem je literát pravém smyslu, neboť i ta prozaik, básník, dramatik nebo pořadatel různých antologií, prostě člověk, který je s literaturou doslova prostoupen a vydal také celou řadu knih, včetně jedné takového vlastně souborného díla, které vyšlo na začátku tohoto roku. A k tomu všemu se dostaneme. A já vítám ve studiu Michala Šandu. Buď zdráv. Dobrý večer.

  • Michale, říkám, že si literát pravém slova smyslu, že skutečně vydal od poměrně nedávné době, řekněme někde od roku 2000, obrovskou spoustu knih pro děti, pro dospělé. Poezie, próza ne. Jak je to možný? To znamená, že píšeš v jednom kuse?

  • No, já bych to opravil. Je to přece jenom za delší dobu. Je to od roku 94 a dá se říct, že v devadesátkách jsem vydal jenom tři knihy. No a potom něco přes 30 od roku 2000. Nevím, nevím přesně, kolik to je on. Tak nedá se říct, že bych psal neustále. Když je potřeba to napsat, tak to prostě, tak to prostě napíšu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají