Hovory

Úplně nejlíp se cítím, když mám vybitý mobil, přiznává alternativní umělkyně Klara Wodehn, Objev roku ceny Vinyla

Hovory

Úplně nejlíp se cítím, když mám vybitý mobil, přiznává alternativní umělkyně Klara Wodehn, Objev roku ceny Vinyla
Klara Wodehn, raperka a hudebnice

Plus

Audiovizuální umělkyně Klara Wodehn (civilním jménem Klára Odehnalová) zvítězila ve 13. ročníku hudební ceny Vinyla v kategorii Objev roku. K rapu se dostala při studiu na FaVU v Brně, kde ale nejdřív začínala s fotografií. „Už v době před pubertou jsem trávila hodně času online – a bylo to zároveň hodně inspirativní. Vlastně to byly skvělé roky strávené ,internetovou závislostí‘,“ vzpomíná.
Markéta Vozková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pozvání do hovorů přijala audio vizuální umělkyně Klára, o den čerstvá držitelka hudební ceny vymyla v kategorii objev roku. V následujících minutách se i prostřednictvím ukázek jejich hudby ponoříme do ambientní snové krajiny, kde se prolíná přírodní a virtuální svět. Vlastním jménem Klára Odehnalová pochází z východočeského Letohradu, kam se stále ráda vrací, protože krajina domova je pro ní velkou inspirací. K vlastní hudební produkci se dostala během studia na fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. A jak sama říká, album druhým live je o snech. Je o zdroji a bohu a lásce, srdci, přírodě. Je také o místech ve snech, paralelních světech, které jsou stejně důležité jako realita, nebo vzpomínky, které v nás místa zanechávají. Klidný poslech vám od mikrofonu plusu přeje Markéta Vochosková.

  • Hovoří.

  • V brněnském studiu ČRo je hudebnice Klára Odehnalová alias Klára. O den, vítejte v hovorech.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu