Hovory

Tělo se nemocí snaží říct, že něco ve vašem životě není v pořádku, naznačuje dermatoložka

Hovory

Tělo se nemocí snaží říct, že něco ve vašem životě není v pořádku, naznačuje dermatoložka
Júlia Černohorská

Plus

Kožní lékařka Júlia Černohorská se na každou nemoc dívá jako na celostní problém. Motivuje pacienty, aby poslouchali své tělo, které se jim nemocí snaží říct, že něco v jejich životě není v pořádku. „Mně v dermatologii přišlo, že to nemůže být jen tak a zničehonic vznikne nějaká nemoc, ekzém, lupénka – a táhne se s tím člověkem celý život. Ale že za tím musí být něco víc,“ popisuje v pořadu Hovory.  
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Lékařka Júlia černohorská vždy chtěla léčit seniorů a orientovat se na geriatrii, ale protože jej máma Dr. Hanka Zelenková je vyhlášená kožní lékařka, rozhodla se i s dvěma stopách a věnovat se tomuto oboru. Dnes Julie a patří mezi špičkových kožních lékařů. Je specialistka na léčení chronických ran a splnila se jej tužba ošetřovat starých lidí. Pracuje s nimi. V domovech pro seniory sedí oproti mě inspirativní žena, s kterou se budeme rozprodávat, i o tom, jako těžko se léčí tělo Keith ztrát a naše psychika. Od mikrofonu Hovorou zdraví Tatiana Čabáková.

  • Musím v úvodě, povede jazz. Julius MeSES poznali kin. Začala studovat na lékařské fakultě v Bratislavě a já sledujeme kariéru už víc jak 20 roků. Dnes je to respektovaná lektorka. Přednášel na konferenci a vzdělávání lékařů, sociálních pracovníků, ale hlavně větší lidí. Julia vítají v hovorech.

  • A ta něj. Děkuji moc za pozvání. Vážím si toho.

Více z pořadu