Hovory

Světlo je esenciální základ fotografie, tvrdí prezident Asociace profesionálních fotografů Pohribný

Hovory

Světlo je esenciální základ fotografie, tvrdí prezident Asociace profesionálních fotografů Pohribný
Jan Pohribný: Posmrtné masky (2006)

Plus

„Světlo je esenciální základ fotografie. Fotograf bez světla – a vlastně nejen fotograf, protože to je obecně otázka našeho života –, svou realizaci nevytvoří. A pro mě speciálně je to zhmotnění světla skrze techniku, monografie určitých prvků, které třeba nevidíme. Může to odhalit nebo vytvořit i zcela novou představu,“ popisuje fotograf a prezident Asociace profesionálních fotografů Jan Pohribný.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Mezi člověkem a vírou, vírou v cosi vyššího leží často Hlubina hlubin a poznání sebe sama. Je to návrat do kruhu zasvěcení, k dotyku věčného světla, když v sobě nosíme. To je výrok našeho dnešního hosta, kterým je fotograf, pedagog, prezident Asociace profesionálních fotografů Jan pohřební. Dobrý den. Dobrý den. Dodatečně při už je dobré k vašim před včerejším narozeninám. Zlé výtvarník, potažmo fotograf s věkem.

  • Do jisté míry ano, ale možná, že o to, o co je starší, tak o sobě víc pochybuje.

  • Je toto případ? Je to můj případ. Ano, ano, věci.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu